Looks like no one’s replied in a while. To start the conversation again, simply ask a new question.

Question:

Question: blokering

jeg Har blokeret en person på min iPhone men han kan stadig skrive og ringe mig op men han er under min blokeringliste ?? Hvordan er det muligt ?

Posted on Apr 19, 2020 10:31 PM

Reply

Apr 20, 2020 12:21 AM in response to anja241 In response to anja241

Du bliver nødt til at blokere hver for sig. telefon, Facetime, Beskeder, Post


Du kan blokere telefonnumre, kontakter og e-mails på din enhed. Du kan også filtrere iMessages fra ukendte afsendere og rapportere iMessages, der ligner spam eller junk.

Bloker et telefonnummer, kontakt eller e-mail

Der er nogle få måder, du kan blokere for telefonnumre, kontakter og e-mails.


telefon

  • Hvis du er i Telefon-appen under Nyheder, skal du trykke på   ved siden af ​​det telefonnummer eller den kontakt, du vil blokere. Rul til bunden af ​​din skærm, og tryk så på Bloker dette opkald.


Facetime

  • Hvis du er i FaceTime-appen, skal du trykke på   ved siden af ​​det telefonnummer, kontakt eller e-mail-adresse, du vil blokere. Rul til bunden af ​​din skærm, og tryk så på Bloker dette opkald.

Beskeder

  • Hvis du er i Meddelelser, skal du åbne samtalen, trykke på kontakten øverst i samtalen og derefter trykke på  . Tryk på navn, telefonnummer eller e-mail-adresse, rulle til bunden af ​​skærmen, og tryk derefter på Bloker dette opkald.

 

Post

Hvis du er i Mail-appen, skal du åbne den e-mail, der har den kontaktperson, du vil blokere, og tryk derefter på kontakten øverst. Tryk på Bloker denne kontakt.



Når du blokerer for et telefonnummer eller en kontakt, kan de stadig efterlade en telefonsvarer, men du får ikke en anmeldelse. Meddelelser, der sendes eller modtages, vil ikke blive leveret. Kontaktpersonen får heller ikke en meddelelse om, at opkaldet eller beskeden er blokeret. Når du blokerer en e-mail-adresse fra Mail, går den til papirkurven. E-mail-blokering fungerer på tværs af alle dine Apple-enheder.

Apr 20, 2020 12:21 AM

Reply Helpful
User profile for user: anja241

Question: blokering