Bir uygulama indirdim ama uygulamayı sildiğim halde hatırlatıcılar olarak bana bildirim geliyor neden ?

Uygulamanın adı sukolik. İndirdim ama sildikten sonra anımsatıcılardan gitmiyor bana belirli saatlerde su içmeyi hatırlatıyor ama uygulamayı sildikten sonra verinin de gitmesi gerekirdi gitmedi. Uygulamanın kendi içinde hesap silme programı yok ne yapmalıyım ?

iPhone 11

Posted on Nov 26, 2023 8:08 PM

Reply
Question marked as Best reply

Posted on Nov 26, 2023 8:13 PM

Bu tür durumlar genellikle uygulamanın cihazınızda bıraktığı izlerden kaynaklanabilir. İPhone'da şu adımları izleyerek bu hatırlatıcıları kaldırabilirsiniz:

1. Bildirim Ayarları Kontrolü:
    1. Ayarlar'a gidin ve "Bildirimler"e dokunun.
    2. Uygulama listesinden "Sukolik"i bulun ve üzerine dokunun.
    3. Burada, hatırlatıcılarla ilgili bildirimleri kapatma veya özelleştirme seçenekleri bulabilirsiniz.
  2. Hesap Bilgilerinin Kaldırılması:
    1. Ayarlar'a gidin ve "Şifreler ve Hesaplar"ı seçin.
    2. "Uygulama ve Web Siteleri Şifreleri"ne dokunun.
    3. Sukolik gibi ilgili uygulama hesaplarını bulun ve listeden silin.
  3. Cihazdan Tamamen Kaldırma:
    1. Ayarlar'a gidin ve "Genel"e dokunun.
    2. "iPhone Depolama" veya "iPad Depolama"yı seçin.
    3. Sukolik gibi uygulamayı bulun ve üzerine dokunun. Ardından "Uygulamayı Sil" seçeneğine dokunun.

Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, bazen böyle durumlarda cihazınızın önbelleğini temizlemek ve uygulama verilerini kaldırmak için cihazı yeniden başlatmak işe yarayabilir. Bunun için iPhone'unuzu kapatıp tekrar açabilirsiniz.

Eğer bu yöntemler sorunu çözmezse, Apple Destek ekibiyle iletişime geçmek ve durumu bildirmek en doğru adım olabilir. Uygulamanın sistemde bıraktığı verilerin nasıl temizleneceği konusunda destek alabilirsiniz.

2 replies
Question marked as Best reply

Nov 26, 2023 8:13 PM in response to Glcnkaya

Bu tür durumlar genellikle uygulamanın cihazınızda bıraktığı izlerden kaynaklanabilir. İPhone'da şu adımları izleyerek bu hatırlatıcıları kaldırabilirsiniz:

1. Bildirim Ayarları Kontrolü:
    1. Ayarlar'a gidin ve "Bildirimler"e dokunun.
    2. Uygulama listesinden "Sukolik"i bulun ve üzerine dokunun.
    3. Burada, hatırlatıcılarla ilgili bildirimleri kapatma veya özelleştirme seçenekleri bulabilirsiniz.
  2. Hesap Bilgilerinin Kaldırılması:
    1. Ayarlar'a gidin ve "Şifreler ve Hesaplar"ı seçin.
    2. "Uygulama ve Web Siteleri Şifreleri"ne dokunun.
    3. Sukolik gibi ilgili uygulama hesaplarını bulun ve listeden silin.
  3. Cihazdan Tamamen Kaldırma:
    1. Ayarlar'a gidin ve "Genel"e dokunun.
    2. "iPhone Depolama" veya "iPad Depolama"yı seçin.
    3. Sukolik gibi uygulamayı bulun ve üzerine dokunun. Ardından "Uygulamayı Sil" seçeneğine dokunun.

Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, bazen böyle durumlarda cihazınızın önbelleğini temizlemek ve uygulama verilerini kaldırmak için cihazı yeniden başlatmak işe yarayabilir. Bunun için iPhone'unuzu kapatıp tekrar açabilirsiniz.

Eğer bu yöntemler sorunu çözmezse, Apple Destek ekibiyle iletişime geçmek ve durumu bildirmek en doğru adım olabilir. Uygulamanın sistemde bıraktığı verilerin nasıl temizleneceği konusunda destek alabilirsiniz.

Bir uygulama indirdim ama uygulamayı sildiğim halde hatırlatıcılar olarak bana bildirim geliyor neden ?

Welcome to Apple Support Community
A forum where Apple customers help each other with their products. Get started with your Apple ID.