Looks like no one’s replied in a while. To start the conversation again, simply ask a new question.

Błędy – Apple firma niesolidna

Witam

Od lat jestem użytkownikiem komputerów Apple. Często napotykam na niedogodności związane z polityką marketingową tej firmy. Ostatnio do granic irytacji doprowadziła mnie procedura składania zamówienia. Po opłaceniu kosztów produktu otrzymałem e-maila o treści:

"Dziękujemy za złożenie zamówienia.

Pobierz oprogramowanie ze strony Stan zamówienia online

Pozycje do pobrania"

Tu jest pozycja, za którą zapłaciłem.

Poniżej moje dane adresowe itd.

Poniżej danych nagłówek "Pytania"

Jak uzyskać dostęp do swojego oprogramowania?

Odwiedź stronę Konto w sklepie Apple Online Store. Na stronie Twoje konto kliknij pozycję Wyświetl historię zamówień. Zaloguj się za pomocą swojego identyfikatora Apple ID i hasła, a następnie kliknij pozycję „Działania dla wszystkich pozycji” i wybierz opcję Pobierz teraz. Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskiwania dostępu do swojego konta, odwiedź Pomoconline. Uwaga: nie otrzymasz żadnego opakowania fizycznego, za to możesz od ręki rozpocząć korzystanie z programu.

Jak mogę wyświetlić moje zamówienie?

Więcej informacji o oprogramowaniu do pobrania można znaleźć na internetowych stronach Pomocy. Można także zadzwonić do działu obsługi klienta Apple Store pod numerem 801 934 999, Pon-Pt 5:00–20:00 Sob-Nd 7:00–16:00 czasu PST. Przed skontaktowaniem się z działem obsługi klienta prosimy przygotować numer zamówienia.

To tyle odnośnie wiadomości.

Co się stało gdy klikam w odwiedź stronę "Konto w sklepie Apple Online Store" - okazuje się, że takiej strony nie ma.

Loguję się na swoje konto w Apple Store, sprawdzam status swojego zamówienia i nie mogę pobrac rzeczy, za którą zapłaciłem.

Piszą "Pobierz oprogramowanie…", a Ty nie masz takiej fizycznej możliwości.

Dzwonię na infolinię Apple'a i okazuje się, że takie kretyńskie maile dostaje każdy kto zamówi oprogramowanie do ściągnięcia.

Danuta wyjaśniła mi, że mam czekac na kolejnego maila, a potem jeszcze na następnego.

Biurokracja Apple przekracza granice idiotyzmu.

Danuta wyjaśniła mi, że żeby cokolwiek zmienic trzeba skontaktowac się Irlandią, w której zatrudniają kretynów od rozsyłania takich maili.

Nie wierzę, że cokolwiek można zmienic w tym kolosie, który za nic ma klienta. Takie prawo monopolisty.

Pozdrawiam

null-OTHER, OS X Mountain Lion (10.8)

Posted on Jun 3, 2015 2:30 AM

Reply
2 replies

Jun 3, 2015 7:40 AM in response to didi-art

In the US, the emails direct you to the


Mac App Store (accessed by a separate Application).


There, you use your "Purchases" page to see your Purchase. Then click on it to start the download.


User uploaded file


if your purchase does not yet appear in the Mac App Store, the process of licensing it to you is not complete, and another email with additional instructions should be available soon.

Jun 3, 2015 8:40 AM in response to Grant Bennet-Alder

To pewnie przede mną. Dostałem licencję. Straszna biurokracja.

Chodziło mi o przerost biurokracji, a przede wszystkim o błędnego e-maile'a. Mail wysyłany jest niepotrzebnie. Wprowadza klienta w błąd i powoduje niepotrzebną stratę czasu na szukanie linków, które nie istnieją. Wydaje mi się, że ktoś kto się tym zajmuje nie ma pojęcia co się dzieje.

Błędy – Apple firma niesolidna

Welcome to Apple Support Community
A forum where Apple customers help each other with their products. Get started with your Apple ID.