Looks like no one’s replied in a while. To start the conversation again, simply ask a new question.

Neden bir sonraki sefere Apple tercih edeyim ki?

Merhabalar, 17 Kasım tarihli İmac siparişim ile iligili yaşadığım problemi paylaşma ihtiyacı duydum.

Umarım benim ve müşteri hizmetlerindeki arkadaşların tüm çabalarına rağmen varolan prosedürün bu konuda bir çözüm getirememesine bu paylaşımım yardımcı olur.

17 kasım tarihli Imac 27" 5K I7 4.0 256 GB SSD konfigürasyonuna sahip siparim için 11-14 aralık teslim tarihi öngörüldü ve ben bu tarih doğrultusunda işlerimi programladım. Belli aralıklarla sipariş durumunu kontrol ederken siparişim 27 Kasımda İrlanda'dan almanyaya oradanda 28 Kasımda da Türkiye'ye giriş yaptığını ve 30 kasımda ise teslimat yapılacağı bilgisi verildi. Daha önceki alışveriş tecrübelerimden bir problem yaşayacağımı düşünmediğimden halı hazırdaki bilgisayarımı elden çıkararak yeni bilgisayarı verilen tarihte gelmesini bekledim. Ancak 30 Kasım gün içerisinde Kargo şirketinin gönderi işlemleri takibinde hiçbir değişiklik olmadığını görünce müşteri ilişkilerini aradım ve durumdan bahsettim. durum çözmek ve anlamak adına ciddi emek sarfettiler ve bu tür durumların pek yaşanmadığını istisnai bir problem olduğunu gün içinde olmasa bile bir sonraki gün yani 1 Aralıkta ürünün bana ulaşabileceğini söylediler. Tabiki o gün bilgisayar gelmedi ve ertesi gün kargo şirketi UPS in sitesinde ürün hala aynı pozisyonda ( Paket şu anda bizde. Alıcı, UPS dışındaki bir aracı tarafından gümrükleme talep etti. / Paket gümrükleme acentesinde son bırakma bekliyor.) beklemekteydi. yine müşteri hizmetlerini aradım aynı prosedürler ve bilgilendirmelerden sonra bu gün içerisindede ürünün çıkabileceği ya da bir sonraki günde gelebileceği ama gümrükleme işlemlerine müdahil olamadıklarından bahsedim net bir tarih veremeyeceklerinde bahsettiler. Biz bunları konuşurken ki atirh 1 Aralık'ı gösteriyor, sitede ürün teslimi 30 Kasım olarak görünüyordu.

Yine o gün teslimet yapılmadı ve 2 Aralık günü UPS gönderi takibinde ürün hala aynı pozisyondaydı ve ben tekrar müşteri ilişkilerini arayıp durumun neden değişmediği konusunda bilgi almak istedim. Tesadüf yada bilinçli bir şekilde (yaşanılan problemlerin takibinin kolaylaşması için aynı kişilere yönlediriliyor olabilirim) aynı müşteri temsilcisi ile konuşma fırsatım oldu. Ama malesef apple ın onlara sunduğu prosedür sınırları içerisinde aynı cümleleri tekrar ederek buradaki probleme müdahil olamadıklarını ama müşteri memnuniyeti adına 250 TL lik bir iade yapabileceklerini söylediler. Bende durumun benim için aciliyetinden ve işlerimin aksayıp müşterilerim ile yaşadığım problemin büyüklüğünden bahsettim ve durumun düzeltilmesi için yapabilecekleri daha farklı bir çözüm yöntemi olup olmadıklarını sordum. Sadece log tutup irlanda üzerinden UPS i konu ile ilgili bilgilendirebileceklerin söylediler. Ve biz bunları konuşurken sitede bu sefer teslim süresi 2 Aralık'ı göstermekteydi. gün Sonunda bir başka müşteri ilişkileri görüşmesi daha yaptıktan sonra ne benim nede müşteri ilişkilerindeki sabır abidesi arkadaşların çabalarının hiçbir problemi çözemediğini anladım çünkü bu satırları yazarken bile sitede tahmini teslim süresi 30 kasım, UPS Kargo şirketinin tarihi 2 aralık ve UPS in kendi sitesindeki gönderi takibindeki durum ise gümrüklemeyi göstermekteydi. Şu an Tarih 3 aralık ve gecenin 2'si ve ben bir şekilde dışardan bulabildiğim bir cihaz ile işlerimi toparlayıp durumu benim açımdan düzetmeye ve işlerimi toparlamaya çalışıyorum.

Bu problemin çözümü olarak önerim şu, Apple bu tür kendinden yada çalıştığı kurumlardan kaynaklı problemleri Kasko şirketlerinde olduğu gibi problem yaşanılan ürün ile ilgili problem çözülene kadar geçici olarak aynı ürünün müadili bir ürün temini yaparak bu süre içerisinde müşterilerinin mağdur olmasını engelleyebilir. 18 yıldır Apple kullanan biri olarak bana bu hayal kırıklığını yaşatmamış olur. Ve beni severek kullandığım bu markayı mecburen kullanan bir kullanıcı olmaktan alıkoymuş olur.

Tüm bu yazılanların okunacağı ve dikkate alınacağı temennisi ile sabırla okuduğunuz için teşekkürler...

iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015), iOS 9.1

Posted on Dec 2, 2015 4:21 PM

Reply
Question marked as Best reply

Posted on Aug 22, 2017 4:08 AM

aynı durum var 3 gündür aynı değişmiyor malesef. yardımcı da olunmuyor

8 replies

Neden bir sonraki sefere Apple tercih edeyim ki?

Welcome to Apple Support Community
A forum where Apple customers help each other with their products. Get started with your Apple ID.